Realizace bytu na Starém Městě

Byt Praha

Byt na Starém Městě se nacházel v přízemí obytného domu z 20. let, které bylo těžce zasaženo povodní v roce 2002. Po této katastrofě proběhla nepříliš citlivá, spíše sanační rekonstrukce a od té doby se byt žádné modernizace nedočkal.

Byt Praha

Náš klient byt využíval pro krátkodobý pronájem a naším úkolem bylo tento byt zatraktivnit s poměrně nízkým rozpočtem. Jeho původní záměr využít byt pro 4 osoby se nám podařilo mu rozmluvit. Pro komfortní ubytování pro tolik osob je tento byt příliš malý, proto vznikl návrh útulného bytu s romantickým výhledem do zahrady pro pár. Rozhodli jsme se zachovat původní uspořádání obývacího pokoje / ložnice a zároveň vytvořili malou, ale pohodlnou relaxační zónu, do které jsme umístili dvě velká a pohodlná křesla a lampu na čtení.

Rekonstrukce Staré Mesto

Původní barevné řešení bylo v slunečné žluté a působilo v prostoru útulným, ale poněkud stísněným dojmem, proto jsme použili světlejších odstínů barev, abychom malý prostor opticky zvětšili.

Zároveň jsme chtěli vytvořit klidnou atmosféru, proto výmalbu stěn tvořila kombinace šedé a světle modré, nábytkové čalounění bylo světle šedé, stejně jako zatemňující závěsy. Jako dekorace jsme použili akvarelové ilustrace ilustrátorky Belén Benegasi s motivy Prahy a jejích dominant.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *